AKRA JAZZ BAND FEAT CANSU NİHAL AKARSU

about

AKRA JAZZ BAND FEAT CANSU NİHAL AKARSU

Cansu Nihal Akarsu Cansu Nihal Akarsu, profesyonel müzik eğitimine 2006 yılında İzmir Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi Viyolonsel bölümünde başlamıştır. 2008 yı...

Cansu Nihal Akarsu

Cansu Nihal Akarsu, profesyonel müzik eğitimine 2006 yılında İzmir Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi Viyolonsel bölümünde başlamıştır. 2008 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın ‘Klarinet’ bölümünü kazanmış, lise ve lisans eğitimini burada tamamlamıştır. Caz ile ilgili çalışmalarına üniversite döneminde başlamıştır. 2. Uluslararası Özbekistan Caz Festivali, 20 & 21. İzmir Avrupa Caz Festivali, Legendary Jazz Festival, 2018 Riga Jazz Stage, 17. Ankara Caz Festivali, 2. Uluslararası Akra Caz Festivali gibi festivallerde yer almıştır. 2018 yılında 14. Nardis Genç Caz Vokal yarışmasında birinci olan Cansu Nihal Akarsu vokal ve klarinet çalışmalarına aktif olarak devam etmektedir.

Akra Jazz Band

Trombon: Ozan Çelikel
Gitar, Bas, Müzik Direktörü: Çağlayan Yıldız
Piyano: Thomas Lewicki
Bas: Barış Kıratlı
Davul: Burak Yavaş

Antalya’da yaşayan ve müzik kariyerlerinde önceliği Caz’a vermiş olan müzisyenlerden oluşan Akra Jazz Band, 2017 yılı sonbaharından itibaren Antalya Akra Hotels’de düzenli olarak sahne almaya başladı. Grup, kısa bir süre içinde 1. ve 2. Akra Caz Festivali, 9. Phaselis Festivali, 17. Side Festivali gibi festivallerde sahne alarak Sibel Köse, Ece Göksu, Deniz Taşar, Dilek Sert Erdoğan, Ayşe Gencer, Neşet Ruacan, İmer Demirer, Serhan Erkol, Şallıel Bros ve Tamer Temel gibi ülkemizin önde gelen caz sanatçılarını konuk etti.